בעבר, תחום התכנות היה מתחלק לשניים. היה את הצד שהתעסק בשרת, קרי בצד שניהל את המערכת והיה את הצד שהתעסק בלקוח, קרי במה שהוא מקבל על המסך, בסוף תהליך העבודה. 

היום אנחנו יכולים למצוא מתכנתים רבים אשר מתעסקים בשני הצדדים ביחד, מה שנקרא מתכת פול סטאק. הסיבה שהרבה מאוד חברות מעדיפות לשכור את שירותיו של מתכנת בתחום זה, מתכנת שמתמחה בשני הצדדים ולא רק בצד אחד, נובעת מהעובדה, שמדובר באיש מקצוע שיכול לספק את השירות המלא עבור הלקוח שלו, בלי שהוא יצטרך להשתמש בשירותיו של שני מתכנתים שונים. כך יש אדם אחד שמכיר את המערכת מהתחלה עד הסוף. 

מתכנת פולסטאק העובד בחברת אינבניר הידועה הוא אדם למד את התחום, עבר את כל ההכשרות הנדרשות ובסופו של דבר, הצליח להשתמש בידע שרכש, מתוך כוונה לספק שירותים ללקוחות של בית העסק על פי הצרכים שלו. זה נכון לגבי תוכנות, אתרים, אפליקציות וכל סוג אחר של מוצר מחשבים. 

איך עושים את זה נכון? 

בשביל לעשות את זה בצורה נכונה, יש לבחון היטב את המתכנת, יש לראות איזה ניסיון והכשרה יש לו, וכיצד הם יכולים לשרת את בית העסק על פי הצרכים ואופי המוצרים שהוא מבקש לייצר. 

חשוב להדגיש, מוטב לשכור מתכנת פול סטאק שיש לו ניסיון רב בתחום, אך יחד עם זאת הוא מאוד יצירתי, חדשני ומקורי, באופן כזה שיכול לספק שירות על הצד הטוב ביותר בכל אספקט, כולל דרך שימוש במערכות תכנות ומחשוב חדשות. 

רצוי מאוד לבצע בדיקות ומבחנים בשביל לראות מהי מידת ההכשרה שיש לו, ועד כמה הוא יכול באמת לספק לנו את השירות הטוב ביותר בהתאם לצרכים שלנו.