הרבה פעמים כשמתקלקל לנו פריט מסוים, בין אם זה החפץ עצמו ובין אם זה חלק ממנו אנחנו מתלבטים האם לתקן אותו או לרכוש מוצר חדש לגמרי. 

למשל, אנחנו יכולים למצוא את ההתלבטות הזאת כשמתקלקל מסך הסלולר שלנו. אם יש לנו מכשיר אייפון והמסך מתקלקל, עולה אצלנו הדילמה האם לפנות אל מעבדה בשביל לתקן את המסך, או להניח למכשיר ולקנות חדש במקומו. 

יש פה התלבטות אמיתית, מאחר והיא קשורה גם להיבט כספי וגם להיבטים אחרים, מעשיים. הרי אם אנחנו מתקנים את המכשיר, עדיין נישאר עם אייפון ישן ביחס לדגמים חדשים. סביר להניח שהבלאי שלו יהיה הרבה יותר משמעותי מאותה תקלה, וייתכן שעם הזמן הוא יתקלקל שוב, בצורה כזו או אחרת. 

מצד שני, אם אנחנו בוחרים לרכוש מכשיר חדש, זו הוצאה כספית לא קטנה, ואנחנו לא נוכל בכל פעם כשהמסך מתקלקל או כל פרט אחר, להניח את המכשיר בצד ולרכוש מכשיר חלופי, חדש. 

כיצד יש להתמודד עם ההתלבטות הזאת

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם המצב, היא פשוט לבחון אותו על פי הסיטואציה. למשל, אם מדובר במכשיר איכותי וטוב, אז יהיה נכון לבצע תיקון מסך אייפון למשל, ולא להחליף את המכשיר. כנ"ל אם מדובר בתקלה או בעיה סטנדרטית ופשוטה, שאיננה קשורה למערכת של המכשיר. 

מצד שני, אם מדובר בבעיה רציני או במסך של מכשיר אייפון מאוד ישן, יכול להיות שזה הזמן לרכוש מכשיר חלופי. 

בכל מקרה, אנחנו יכולים תמיד לפנות אל גורם מקצועי, כולל במעבדות שמתמחות בתיקון מכשירי אייפון, ולהתייעץ איתם, האם משתלם לנו לרכוש מכשיר חלופי או שאנחנו יכולים להסתפק בתיקון המסך או אפילו החלפתו במסך חדש.