רובוטיקה היא טכנולוגיה שקיימת כבר הרבה זמן, השימוש ברובוטים הוא אמנם לא חדש, אבל עם הזמן הרובוטיקה מתפחת מאוד והיא הופכת להיות נוכחת בתחומים רבים שבעבר לא חשבנו שיעשה בהם שימוש ברובוטים. זוהי מגמה שרק הולכת ומתפתחת ובעתיד נוכל לראות שימוש מאוד נרחב ברובוטים, כנראה בכל התחומים. ניתן כיום אף ליצור רובוטים עם בינה מלאכותית שעוזרים לייעל ולקצר תהליכים שונים ולעבד כמויות עצומות של מידע.

רובוטים משמשים בתעשיות ובתחומים רבים ושונים כגון ייצור, בנייה, הגנה, בריאות ובידור. הם משמשים גם במחקר מדעי, הוראה ואפילו מטלות בית כמו ניקיון.

כדאי לקרוא: מה זה spike essential >>>

איך הרובוטיקה משתלבת בחיינו?

רובוטים יכולים לעזור לבני אדם לעשות את עבודתם טוב יותר ממה שהם יכלו אי פעם לעשות בעצמם. הם יכולים להיות מתוכנתים לעזור לבני אדם במשימות שמסוכנות מדי עבורם, כמו שילוב של רובוטים בצבא, או לשלב רובוטים במשימות שלבני אדם יהיה קשה לבצע באותה יעילות וכל זה כדי לשפר את החיים שלנו. דוגמה לכך ניתן למצוא במקרה שבו לאחרונה נעשה שימוש ברובוט שסייע בחילוץ 33 כורים שנלכדו במכרה פחם בסין.

רובוטיקה היא ענף שמשלב טכנולוגיה והנדסה שנעזרים בהם על מנת לתכנן, לבנות ולתפעל רובוטים המיועדים לשימושים שונים. זהו ענף המשלב תחומים רבים והוא כרוך ביישום של מכניקה, אלקטרוניקה, מדעי המחשב, הנדסת תוכנה ובינה מלאכותית.

רובוטיקה משמשת למעשה בתעשיות רבות כמו ייצור (תעשיית הרכב), הגנה (רובוטיקה צבאית), חקר חלל (רובוטיקה אסטרונאוט), תעשיות אוויריות ועוד. בשנים האחרונות עולם הרובוטיקה מיושם גם בתחום הבריאות והחינוך וזה די ברור כי עתיד הרובוטיקה נראה מזהיר והוא ימשיך ויישלב יישומים נוספים בחיי היומיום שלנו הודות להתפתחות המהירה של של הטכנולוגיה שגם יודעת לשלב בשנים האחרונות את הבינה המלאכותית שגם היא הולכת ומשתפרת ככל שיש יותר ידע וניסיון בתחום במהלך השנים.