מערכות בקרת כניסה קיימות כבר זמן רב והתפתחו עם הזמן כדי לענות על הצרכים של ארגונים. ניתן להשתמש בהם למטרות אבטחה אך גם לשימושים אחרים כגון הגבלת גישה לאזורים או מתקנים מסוימים. מערכות בקרת גישה משמשות לשליטה למי יש גישה לאזור מסוים – וניתן לראות אותן במגוון דרכים ותצורות בחברות.

ישנם שני סוגים של מערכות בקרת כניסה –

1) מערכת טלוויזיה במעגל סגור (CCTV): זוהי סוג של מערכת אבטחה המשתמשת במצלמות טלוויזיה במעגל סגור, צגים ומכשירי הקלטה כדי לצפות ולהקליט פעילויות בתוך אזור נתון.

2) מערכות בקרת גישה: מערכות אלו משתמשות בכרטיסים או בתגים כדי לתת לאנשים או לקבוצות גישה לאזורים מסוימים. הם יכולים לשמש עבור מבנים פיזיים או אפילו מכשירים ניידים כמו סמארטפונים או טאבלטים.

מבוא: מערכת בקרת כניסה מסייעת בניהול כניסת אנשים לאזור. זה יכול לשמש בבתים, משרדים, בתי ספר ומקומות רבים אחרים שבהם אנשים צריכים להיכנס ולצאת על בסיס קבוע.

מערכות בקרת כניסה משמשות במגוון דרכים

ניתן להשתמש בהם כדי להגביל את הגישה לאנשים או לאזורים מסוימים, או שהם יכולים לשמש כדי לפקח על תנועת אנשים.

הסוג הנפוץ ביותר של מערכת בקרת כניסה הוא מנעול לדלת. עם זאת, ישנם סוגים אחרים של מערכות בקרת גישה המשתנות בהתאם למקרה השימוש ולמטרה.

מערכות בקרת גישה משמשות להגבלת גישה לאזורים, מתקנים או משאבים מסוימים. ישנם מספר סוגים שונים של מערכות בקרת כניסה. חלקם משמשים בבתי חולים, בעוד שאחרים נפוצים יותר בעסקים.

איך מערכות אלו ניתנות ליישום בחברות?

ניתן ליישם מערכות בקרת גישה עם בקרים פיזיים כגון מנעולים ומפתחות, בקרות אלקטרוניות כגון קוראי כרטיסים וחיישנים ביומטריים המזהים מאפיינים מרכזיים של גוף המשתמש, או שילובים ביניהם.

מחפשים תוכנה לזיהוי מספר רכב? היכנסו >>