לא מעט אנשים לא מודעים לעובדה שעליהם לדווח לרשויות המס האמריקאיות מידי שנה על הכנסותיהם. חשוב להדגיש ולומר כי כל אזרח אמריקאי אשר עומד בתנאי הסף המחייבים דיווח על הכנסות חייב לעשות זאת מידי שנה גם אם הוא מתגורר במקומות שונים בעולם. חשוב להדגיש ולומר כי כל זאת מדובר בחשבונות זרים מחוץ לתחומי ארה"ב עליהם אין רשויות המס האמריקאיות לא אמונות. רבים אשר לא מדווחים רק מחוסר ידיעה כי הם צריכים לעשות זאת, נאלצים להתמודד עם קנסות כבדים אשר יכולים להגיע עד לחמישים אחוז מסך הסכום הגבוהה ביותר שהיה החשבון הבנק במהלך השנה. קראו בהרחבה על הכנת דוחות מס בארה"ב!

חלה חובת דיווח גם לאזרחים ישראלים בעלי דרכון אמריקאי

עוד חשוב להדגיש כי כל אדם בעל אזרחות אמריקאית חייב לדווח גם אם מתגורר בישראל במידה ובחשבונו היה סכום העולה על עשרת אלפים דולר. אחד מתנאי הסף הוא הצטברות של כסף מעל עשרת אלפים דולר אף ביום אחד בלבד. כלומר, גם אם רוב ימות השנה הסכום בחשבון הזר של האזרח האמריקאי עמד על הרבה פחות מעשרת אלפים דולר פרט ליום בודד, הוא התחייב בדיווח לרשויות המס האמריקאיות. כיום יש לא מעט דרכים לדווח בצורה יעילה ואף באופן עצמאי כך שזה לא אמור להוות בעיה כלשהי. נקודה נוספת שחשוב להכיר היא חוק אשר החל את דרכו לפני מספר שנים בודדות אשר מחייב את כל רשויות האוצר המתקשרות עם ארה"ב לדווח על כל חשבונות האזרחים שלהם אשר נושאים דרכון אמריקאי. 

דיווח כולל של בנק ישראל

כלומר, בנק ישראל מדווח לארה"ב אודות כל החשבונות של אזרחים ישראלים הנושאים דרכון אמריקאי כך שלא ניתן להעלים דבר. למידע נוסף בקרו באתר https://www.americandocs.co.il!