במרחק השנים, אין ספק בכלל שמנוע החיפוש של גוגל שינה את עולמנו בצורות שונות והפך אותו להרבה יותר נגיש, הרבה יותר פשוט וקל מהיבטים שונים. זה נכון בין אם אנחנו גולשים מן היישוב וזה נכון אם אנחנו בעלי עסקים או בעלי מקצוע שבוחרים לפרסם בגוגל מוצרים ושירותים מסוגים שונים. 

גוגל נחשב לכלי הפרסום המשמעותי, החשוב והגדול ביותר בעולם. מנוע החיפוש מאפשר לנו ליהנות מפרסום דרך מודעות באתר עצמו וכן ברשת הפרסום של גוגל הפרוסה על פני אתרים רבים ברחבי האינטרנט. גוגל מאפשרת לנו לפרסם מוצרים, שירותים ואתרים מסוגים שונים. אנחנו יכולים להשתמש במנוע זה בכל עת, כאשר היתרון שלו על פני אמצעי פרסום אחרים בא לידי ביטוי הן באפיון הפרסום והן ביכולת הניתוח של חשיפה לפרסומת. 

פרסום בגוגל יכול להתאים לכל סוג של עסק או בעל מקצוע, הוא יכול להתאים הן עבור פרסום מוצרים, שירותים, אירועים וכל דבר אחר. אנחנו יכולים לבצע פרסום באופן קבוע וכן אנחנו יכולים לפרסם פרסום לתקופה קצרה של מספר ימים. 

כיצד משתמשים בפרסום בגוגל בצורה נכונה

בשביל לפרסם בגוגל בצורה נכונה, עלינו להכיר את מערכות הפרסום עצמן וכן מערכות אחרות של גוגל, המאפשרות לנו גם לערוך מחקר שוק מקיף, בפרט אודות הביטויים בהם נרצה לבצע את הפרסום וכן מחקר שוק לגבי הרגלי חשיפה לאותם תכנים שאנחנו מבקשים לפרסם 

חשוב לומר, פרסום עסק בגוגל מתבצע בהתאם לאופי החשיפה והצרכים של הגולשים אשר מחפשים עסקים מהסוג שלנו, וכן עלויות הפרסום נקבעות בהתאם לפופולאריות של ביטויים שונים. ככל שהביטוי פופולארי יותר והחשיפה אליו היא משמעותית יותר, אז סביר להניח שנשלם יותר, אך סביר להניח שזה ישתלם לנו מבחינה כלכלית.