היום ניתן למצוא בשוק מבחר ענק של מיקסרים אנלוגיים שונים, לצד מיקסרים דיגיטליים. חשוב להבין את ההבדלים ביניהם, במטרה להבין כיצד לבחור את המוצר האיכותי והאידיאלי ביותר עבורכם. מדובר למעשה על כלי נגינה, אשר מסוגל להפיק צלילים ואפקטים שונים בזכות מעגלים אלקטרוניים שונים. בעוד המיקסר הדיגיטלי משתמש בשבבי מחשב ומעבדים מסוג DSP, המיקסר האנלוגי מצליח להוציא צלילים בעזרת אוסילטור, המייצר צורת גל תוך כדי שימוש במתח חשמלי. ניתן היום למצוא מיקסרים שונים, כאשר חלקם משלבים את שתי הטכנולוגיות. חשוב להבין כי מיקסר אנלוגי יספק בדרך כלל עוצמה גדולה יותר, אבל מצד שני, הוא מתקשה לספק צלילים מגוונים יותר כמו במקרה של המיקסר הדיגיטלי.

כל הדרכים לבחור מיקסר אנלוגי נוח ואיכותי

היום ניתן למצוא מגוון רחב של מיקסרים שונים ומערכות הגברה באתר מיוזיקול, חלקם חדישים ומודרניים, בעוד אחרים ישנים יותר. אנשים רבים מרגישים נוסטלגיה לעשורים הקודמים, דבר שגורם להם לא פעם, לבחור מיקסרים ישנים וקלאסיים יותר. מיקסרים אלו יהיו תמיד כבדים ומסורבלים יותר, הם יהיו פחות יציבים מבחינת כיוון ובאופן מפתיע – יקרים יותר מהמיקסרים החדשים והמשוכללים יותר.

מיקסרים אנלוגיים חדישים ומשוכללים, יגיעו כמעט תמיד עם זיכרון רב יותר והם יכילו אפקטים רבים ומיוחדים יותר. מדובר על מכשירים אסטטיים יותר, הם יהיו לרוב קטנים יותר וכמעט תמיד קלי משקל. מבחינת מחיר, כאמור, מיקסרים חדשים יהיו לרוב זולים יותר מאשר המיקסרים הקלאסיים, הם יספקו תוצאות טובות וישמרו על הכיוון ללא שום בעיות יציבות.

מבחינת מחיר, ניתן למצוא בחנות הגברה מיקסרים שונים המגיעים מחברות ומותגים שונים, דבר שכמובן משפיע רבות על המחיר שלהם. מיקסר אנלוגי איכותי יכול להימכר בטווח מחירים שנע בין 1500 – 3000 ₪, כאשר חלקם יגיע עם מקלדת ואילו אחרים בתור מודול. חשוב רק לוודא כי המיקסר מכיל חיבור USB או MIDI, כדי שאפשר יהיה לחבר אותו למחשב ולתוכנות העריכה השונות.

לסיכום, כל מי שמחפש לרכוש מיקסר אנלוגי איכותי ומקצועי, חייב קודם כל להבין מהן בדיוק המטרות שלו, מהו התקציב שלו ומה פחות או יותר הוא מחפש. ניתן למצוא מוצרים שונים, לכן חשוב להבין מה בדיוק דרוש לכם.