חלק ניכר מהתוכנות בהן עושים שימוש עסקי כיום, זמינות כיום בצורה נוחה וזולה יחסית, כשירות באינטרנט. ישנו מגוון גדול של שירותים כאלה ושימושים בהם, כאשר מאחורי הקלעים פועלות "חוות שרתים", שמפעילות אותם. כיצד בוחרים חוות שרתים כזו, באופן שיבטיח שהיא באיכות גבוהה?  

נקודות מפתח לחיפוש

אם מחפשים למשל לשכור שרת וירטואלי פרטי, נאמר באמצעות המילים חברות vps israel, נרצה למצוא קודם כל ספק עם אתר ושזה יהיה אתר איכותי. "חוות שרתים" ראויה לשמה, היא עניין גדול ויקר. אין זה דבר ש"גאון מחשבים" צעיר מקים לבד בדירתו השכורה ומציע במחיר מציאה. חוות שרתים איכותית, ממוקמת במבנה איכותי, מוגן מרטיבות, פריצה, אש, הצפות ועוד. היא מחייבת גם צוות איכותי ולא קטן שיטפל בה מסביב לשעון. כך שאתר איכותי, הוא מינימום מובן מאליו, שבלעדיו אין טעם לשקול בכלל עבודה עם אותו ספק. האתר צריך לספק לכל הפחות, מידע ברור על החברה, השירותים הזמינים ופרטי קשר. מובן שבשלב ראשוני, מוודאים כי החברה אמינה ומתמחה בנושא זה. לאחר מכן, יש לוודא שהם מציעים שירותים שמתאימים לדרישותיכם הטכניות. בהמשך, יהיה צורך להשוות בין הספקים בעזרת הצעות מחיר מהם ולקבל החלטה סופית. מאחר שמדובר בשירות ולא ברכישת שרתים, נזכיר גם כי תהיה כנראה אפשרות לא מסובכת מדי, לנסות ספקים לזמן קצר, בהיקף פעילות קטן. מה שנחפש, הוא שילוב של אמינות טכנית, מקצועיות של התמיכה והשירות ואמינות של הספק בכלל.

הרקע הטכני

עסקים רבים מוציאים כיום את פעילויות המחשוב שלהם או לפחות את חלקן לספקים חיצוניים. אם בעבר הדבר התאפשר תודות למבחר ספקי מיקור חוץ, בשנים האחרונות האפשרויות בנושא זה התרחבו הרבה יותר, בעקבות התפתחות עולם מחשוב הענן. במסגרת המחשוב העסקי, רכיבי בסיס חשובים ביותר הם השרתים. לעתים, מעוניינים לשכור גישה לשרתים מרוחקים ולטפל בהיבט הטכני של ניהול התוכנה עליהם והשימוש בהם לבד. במקרים אחרים, מעוניינים לשכור שירותים ברמה העליונה – שכבת התוכנה בלבד (נאמר, שירותי גיבוי והתאוששות עסקית) ולהשאיר לספק לנהל את כל שכבות התוכנה והחומרה שמשמשות לכך תשתית. בשני המקרים, עדיין מדובר בשימוש במקום על גבי שרת בחוות שרתים מרוחקת. משמע – להוציא פעילות עסקית שהיא לעתים קריטית, החוצה מהעסק, לשליטת גורם חיצוני. לכן וגם מסיבות טכניות רבות ומסיבות עסקיות נוספות, חשוב מאוד לבחור בספק אמין, עם חוות שרתים איכותית.

לסיכום

אין זה מסובך לאתר חוות שרתים בולטות. סיפור אחר, הוא לבחור מביניהן את הטובה והמתאימה ביותר עבורכם, אך הנקודות שפירטנו יסייעו.