אפל אינה שוקטת על שמריה. היא עמלה כל העת לחדש ולעדכן.

תחת מטריית עדכון גדולה המתבצעת אחת לכמה חודשים שחררה אפל בימים האחרונים ‎את מערכות ההפעלה החדשות לכלל הפלטפורמות הקיימות שלה. בין העדכונים תוכלו למצוא את עדכון iOS 11.3 בעדכונים הללו ישנם שיפורים רבים, תוספות חדשות, וכן עדכוני אבטחה חשובים למערכות ההפעלה השונות.

הראשון ואולי המשמעותי מבין העדכונים הינו iOS 11.3 אשר מגיע לכל האייפונים, האייפדים והאייפודים אשר מריצים את מערכת ההפעלה iOS 11 של אפל. העדכון מביא אתו שיפורים וקיום הבטחה של אפל שכולנו ציפינו לו לאור פרשת הסוללות שהסעירה את הרשת לאחרונה. תוכלו לקרוא על כך גם בקישור זה.

למי שאינו זוכר, במהלך כנס בהשתתפותה אפל חשפה כי הכניסה פיצ׳ר בעדכוני התוכנה של מערכת ההפעלה אשר מסייע לשמור על אורך חיי הסוללה במכשירים ישנים אשר הסוללות נשחקו בהם עד לרמות שהן לא יכולות לספק מתח חשמלי עבור פעולתם התקינה של הרכיבים החשמליים.

כפועל יוצא, חוו מכשירים אלו האטה יזומה מכוונת מצד של אפל בביצועי המעבד – דבר אשר עורר זעם נגד החברה, זאת למרות ניסיונותיה של אפל להסביר ולשכנע כי אחרי הכול, צעד זה נועד מתוך מטרה לשמור על פעילותם התקינה של המכשירים הללו.

אז מה מציע לנו העדכון החדש?

פיצ׳ר ״בריאות הסוללה״ – הפי׳צר מגיע לאחר הבטחה של אפל והוא מאפשר לראשונה לדעת מה מצב הסוללה מבחינת אורך החיים שלה, ואף להאט ולהפחית את רמת הביצועים בכדי לשמר אותם גם כאשר הסוללה כבר לא במיטבה.

נתוני בריאות – אנחנו מתבשרים על השקת הגרסה 5.1.2. למערכת ההפעלה של אפל ווטש. מודבר בחידוש של ממש שיעניק לנו את התמיכה בפיצ'ר של מדידת אק"ג. כלומר מדידת הפעילות החשמלית הלבבית. מדובר בדגמי שעונים יציעו ם אק"ג זמין. מלבד זאת מציע הפיצ'ר מדידה של נתוני בריאות נוספים.

כמו שתוכלו לקרוא באתר חדשות טכנולוגיה, בשלב זה הפונקציה הזו זמינה רק בשעונים מדגמים אמריקאים אם תרכשו את השעון בארצות הברית או מיבואן מקביל אשר עוסק ביבוא ומכירה של שעונים מן הסוג הזה, תוכלו להשתמש בהם גם בארץ, זאת מבלי שיהיה עליכם להתאים את המוצר לשעון ישראל. הכל כבר ייעשה באופן אוטומטי.

כל זה רק על קצה הקרחון.