צילומים באולפן גרין ידועים כיום לאחד מהכלים הפופולאריים ביותר בתחום צילום והפקת סרטי תדמית. בעבר, עלות השכרת אולפן שידור לצילום סרטים מעין אלה, הייתה גבוהה מאוד. אולם כיום, אולפני גרין זמינים יותר עבור כל חברה או עסק המעוניינים להפיק סרט תדמית ובעיקר, זולים יותר. ניתן להשכיר כיום אולפן גרין על בסיס תשלום שעתי ותוך כמה שעות להפיק סרט תדמית איכותי ומקצועי עבור כל עסק.

מהו אולפן גרין?

אולפן גרין הוא אולפן וירטואלי. מדובר על אולפן טלוויזיה לכל דבר. באולפן זה ניתן למצוא ציוד הנדרש לצורך שידור והקלטה על מנת להקליט תכנים טלוויזיוניים או אינטרנטיים בצורה הטובה והמדויקת ביותר. כמו כן, לא פעם ניתן להעביר שידורים חיים באולפנים מעין אלה. האולפן צבוע כולו או חלק גדול ממנו בצבע ירוק בגוון מיוחד. צבע זה מאפשר צילום של אנשים או אובייקטים כאשר לאחר מכן, בשלב העריכה ניתן להמיר את המסך הירוק בכל דבר שרוצים. בין אם מדובר בתמונה קפואה, בין אם מדובר בסרט רץ אשר משתנה בהתאם לסיטואציה ובין אם מדובר בכל דבר אחר. בחלק מאולפני גרין כמו וירטואלס למשל ניתן לראות בזמן אמת על המוניטור את החלופה של הרקע הירוק בכל רקע אחר הנבחר מראש. אין ספק שאולפני גרין הם איכותיים ופופולאריים מאוד עבור צילומי סרטי תדמית כיום.

מדוע דווקא אולפן גרין?

בעבר, אולפנים מעין אלה היו משתמשים בצבעים שונים כגון: כחול. אולם, לא מעט מהצבעים השונים היו עושים בעיות כאשר אחד מפרטי הלבוש של השחקנים או המגיש היו באותו הצבע שכן, כאשר היו מנקים את המסך באותו הצבע בתהליך העריכה, גם החלק בגופו של האדם הלובש את הבגד באותו הצבע היה מנוקה. כאשר מדובר על צבע ירוק זרחני כצבע הירוק שיש באולפן גרין, לרוב למצולמים אין אותו עליהם ועל כן, אין בעיה עם עריכת הסרט לאחר צילום.