הוא משמיע מוזיקה כשאתם רוצים, עונה על שאלות ואפילו מפעיל בשבילכם את הדוד, או את המזגן, לפי תזמון קבוע מראש. הרמקול החכם משנה את העולם ומתחבר בצורה מושלמת לבית חכם. אבל מהם רמקולים חכמים? איך הם עובדים ולמה כדאי שיהיה לכם לפחות אחד כזה, במיוחד אם יש לכם בית חכם?

מה זה רמקול חכם?

מכירים את זה שאתם מבקשים מהרמקול להעיר את הילדים בבוקר והוא עושה את זה בשבילכם? יודעים איך זה כשהרמקול שלכם נותן פקודה לתריסים להיפתח לקראת הערב כדי שתוכלו לראות את השקיעה? מכירים את זה שהרמקול שלכם פועל בשיתוף פעולה מלא עם הבית החכם ועושה לכם חיים הרבה יותר קלים? אם לא – זה סימן שאתם צריכים רמקול חכם לבית חכם.

רמקול חכם מחובר לעוזרת וירטואלית – אלכסה, סירי, גוגל אסיסטנט, (או כל שם אחר שתרצו לתת לה…). הוא מסוגל להבין את הדיבור האנושי ואף להגיב באמצעות קול מלאכותי. הוא יכול לענות לכם על שאלות, לשלוט במכשירים אחרים בבית חכם ולנהל משימות שונות, כמו השמעת מוזיקה ואפילו שליחת מיילים. בשורה התחתונה – אתם לא מקבלים רק רמקול, אלא רמקול שהוא עוזר אישי לכל דבר וגם בעת הצורך – מנהל עבורכם את הבית החכם.

התאמת רמקולים לבית חכם

כדי להתאים רמקולים לבית חכם בצורה אופטימלית, נצטרך להבין קודם כל – האם כבר יש לכם בית חכם או שאתם כעת בשלבי תכנון והקמה של מערכת בית חכם. האם הבית שלכם חדש, או משופץ, איזו מערכת חשמל יש לכם, איזו מערכת בית חכם יש לכם ועוד.

אבל ככלל, רמקולים שקועים מחוברים לאלכסה או סירי, בהתאם לעוזרת הוירטואלית שיש לכם, או שאתם רוצים שתהיה לכם בבית – הם הבחירה המתאימה ביותר.

קיימים סוגים שונים של רמקולים שקועים, להם רצוי לבצע הכנה עוד בשלבי בניית הבית. גם בחירה של סוגי רמקולים שקועים, תלויה בגורמים שונים, כמו גודל החלל, רמת הסאונד וסוג הסאונד הרצוי ועוד.

שיקולים בבחירת רמקולים לבית חכם

נוסף על האמור מעלה, יש מספר פרמטרים, שכדאי לאפיין לפני בחירת רמקולים לבית חכם:

לאחר אפיון של הפרמטרים המצוינים מעלה, אפשר לבחור את הרמקולים החכמים, או רמקולים לבית חכם – המתאימים ביותר לצרכים שלכם וגם לסוג הבית החכם ולמערכות הקשורות שיש לכם בבית.