היום ניתן למצוא יותר ויותר מקומות אשר מאפשרים גישה נוחה יותר עבור נכים ובעלי לקויות. אם בעבר היה מדובר על עניין פחות נפוץ ופחות מוכר, הרי שהיום הנגשת מקומות לנכים ובעלי לקויות, הפכה לאחד הנושאים החמים ביותר. יותר ויותר אנשים מבינים היום את החשיבות של הנושא, ומקדישים לכך לא מעט מחשבה ותכנון מוקפד. היום כבר כולם מבינים שלכל אדם יש את הזכות לקבל גישה לכל מקום ציבורי, ללא שום אפליה וללא הצורך המעיק להסתמך על עזרה של אחרים. זוהי בדיוק הסיבה לכך, שמקומות רבים בחרו להתקין מסמרות וכפתורי נגישות, במטרה לאפשר לכל העיוורים ולכל לקויי הראיה להתמצא במרחב בצורה נוחה ובטוחה יותר. בנוסף לכך, כדאי לדעת כי התקנה של מסמרות משמשת גם כדי למנוע החלקה וכדי ליצור התרעה מפני מכשולים שונים. בצורה כזו, ניתן להפוך כל מקום לבטיחותי יותר וכמובן לאפשר גישה ללקויי ראייה.

באילו מקרים חייבים להתקין מסמרות?

כאמור, מסמרות משמשות לצורך התרעה, מניעת החלקה וליצירת נגישות גבוהה יותר עבור לקויי ראייה. בדרך כלל נהוג להתקין אותן במקומות בהם יש צורך לשים לב למכשולים שונים בדרך. מוצר זה מיועד במיוחד עבור שטחים בקוטר של 25 מטר מרובע, אך ניתן כמובן להשתמש בו גם במקרים אחרים. צורת ההתקנה של המוצר יכולה להשתנות בהתאם לסוג השטח המדובר, מאפייניו וכדומה. בחלק מהמקרים מספיק להדביק את המסמרות למשטח, כדי לייצר את האפקט הרצוי. במקרים אחרים לעומת זאת, יש צורך לקדוח כדי שהמסמרות יישארו יציבות ולא יזוזו. צורת ההתקנה משתנה בהתאם למקום, דבר שנקבע על ידי חברת ההתקנה אשר אחראית להתקנה מוקפדת, מתוכננת ובטיחותית של המוצר. נהוג להתקין ממסרות במוסדות חינוך שונים, כגון בתי ספר וגני ילדים, קראו על כך באתר https://www.betihuty.co.il. כמו כן, מוצר זה מותקן במבני ציבור ומבנים פרטיים רבים, כמו למשל בתי מלון, מבנים תעשייתיים, מבני ציבור, אולמות ספורט ועוד.

לסיכום, היום ניתן למצוא ממסרות המותקנות במגוון רחב של מבנים ציבוריים ופרטיים שונים, כאשר המטרה היא להנגיש את המקום ללקויי ראייה, למנוע החלקה ולהתריע מפני מכשולים שונים.