יותר ויותר עסקים בישראל עוברים לפעול, הרבה מעבר למשך הזמן שהיה נפוץ לעבוד בעבר במהלך השבוע. כלומר, במקום לעבוד מראשון עד שישי, נניח, במשך 10-12 שעות במשמרות, הרי שכיום מקומות עבודה רבים בוחרים לעבוד 24/7. כלומר כל השבוע, כולל שבת, כולל בשעות הלילה. 

זה נכון הן לגבי עסקים בתחום המזון, אך זה נכון גם לגבי עסקים בתחומים אחרים אשר נתפסים בעיני בעליהם כחיוניים וחשובים לצרכן הישראלי, ועל כן הם לא רוצים לאבד הזדמנות לספק לו שירות. מן הסתם, הם מודעים לכך, שאם הם ייבחרו שלא לעבוד 24/7, המתחרים שלהם עלולים כן לעבוד כך, ואז הם יפסידו לקוחות. 

דוגמא טובה לכך בשנים האחרונות, אפשר לראות בתחום הסלולר. יותר ויותר מעבדות מפעילות שירות של תיקון פלאפונים 24/7 בין אם מדובר בשירות טלפוני או שירות פרונטאלי. הרעיון הוא, שאם מכשיר הסלולר שלנו מתקלקל, יש לנו למי לפנות ולקבל שירות. כך אנחנו לא נצטרך להתמודד עם מצב בו, המכשיר מתקלקל, נניח בשעות הערב או הלילה, ואז נצטרך לחכות עד לבוקר בשביל לטפל בבעיה. יש מקרים בהם המעבדה איננה בהכרח פועלת, אך כן מספקת שירות של מסירת פלאפונים לתיקון ובתמורה היא מספקת ללקוח מכשיר חלופי, עד ששלו יתוקן.  

מן הסתם, השירות הרבה יותר משמעותי בשישי-שבת, על מנת שלא להשאיר את הלקוח בלי מכשיר בסופשבוע. 

מה שכן, חשוב לקחת בחשבון שני דברים. ראשית, שירותים שניתנים בלילה או בסופשבוע, הם מצומצמים ביחס למה שמסופק במהלך השבוע. בין היתר, בגלל העובדה שלא כל האנשים עובדים בשעות ובימים אלה, ואין אפשרות להפעיל את המעבדה בצורה רגילה. 

שנית, לא בכל מקום נמצא מעבדות שפעילות 24/7. לא תמיד זה משתלם עבור בעלי המעבדות ולכן, סביר להניח שאנחנו נמצא אותן רק במקומות מרכזיים, ישובים גדולים, מרכזי קניות ומקומות הומים שפעילים כל הלילה. 

מדוע זה חשוב לנו

תיארנו כאן סיטואציה בה מכשיר הסלולר שלנו לא עובד במהלך הלילה, אך זה יכול להיות עניין משמעותי. שכן אם נניח אנחנו נתקעים במקום מסוים, אנחנו נצטרך להשתמש במכשיר, אחרת אנחנו עלולים להיתקע. 

זו דוגמא אחת מיני רבים, מדוע ומתי אנחנו יכולים להיעזר במעבדות שפעילות 24 שעות, 7 ימים בשבוע כמו כאן. לכן חשוב שאנחנו נדע איפה הן ממוקמות וכיצד אנחנו יכולים להגיע אליהן על מנת שנוכל לקבל שירות מהיר ובהקדם.