חיי החברה של כל אדם הם עניין בעל חשיבות. אנשים הם יצורים חברתיים, וככאלה הם משקיעים בעניין, יוצרים קשרים והחברה היא חלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו פותח ד"ר קובי שגיא. אבל מה עושים כאשר תופעה פיסית מפריעה ליצירת הקשרים? כיצד מתמודדים עם תופעות מטרידות שיוצרות מרחק בין אדם לחברה שסביבו. והאתגר קשה עוד יותר כשמדובר על ילד – איך עוזרים לילד שיש לו קושי חברתי בגין סיבה של ממש? לדוגמה, ילד שמרטיב בלילות ובגין כך הוא סובל מנידוי חברתי. כיצד ניתן לעזור לו?

ד"ר קובי שגיא – הסבר על הגורם המפריע

ד"ר קובי שגיא מסביר, ראשית יש להבין כי אמנם הרטבת לילה מתרחשת בלילה. והלילות לרוב עוברים על הילד בביתו. אבל למרות זאת העובדה הזו מעיקה ומפריעה. וזאת מחמת מספר סיבות.

  1. היגיינה – היגיינה במהלך כל שעות היממה הינה חשובה ובסיסית ביותר. גם אם הילד יקפיד לשמור על ניקיונו, עלולים החברים לחוש כי הוא לא נקי כמו כולם. כי כאשר החיים מצריכים מקלחת יומית מידי בוקר, לא תמיד הילד מצליח להתמודד עם האתגר הזה. וכאשר הריח הלא נעים הזה נדבק לילד ולא מצליח להיפרד ממנו אחרי מקלחת מהירה, זה עסק ביש…
  2. לישון אצל חבר – כל ילד שמח אחת לתקופה ללון אצל חבר טוב. הלילות הללו מלאי חוויות והם מהווים גורם מהנה במיוחד. אבל מה עושים כאשר ילד מרטיב? הוא באמת לא יכול ללכת לישון אצל חברים. ומעבר לכך, גם לארח חברים אצלו לשנת לילה הוא לא יכול. כי הרטבת הלילה היא סוד אישי שאסור שאף חבר ידע על כך…
  3. תדמית אישית – ילד שמתמודד עם הרטבת לילה הוא ילד שהתדמית האישית שלו עלולה להיפגע מכך. הוא חווה כל כך הרבה כישלונות ומתמודד עם אכזבות שלו מעצמו, ושל ההורים שלו ממנו. דבר שפוגע בדימוי העצמי. והתוצאה הישירה היא מעמד חברתי כושל.

הפתרון נמצא אצל ד"ר טל שגיא

אם הילד שלכם מתמודד עם הרטבות לילה, אתם צריכים לפנות אל ד"ר טל שגיא. בידיו נמצאת השיטה המוכחת לטיפול יעיל בהרטבות לילה.