משבר הקורונה הכריח רבים מאיתנו להישאר בבית ולהשתמש במכשירי חשמל רבים כדי לעבוד או כדי ליהנות למרות המתח והוראות הריחוק החברתי. חשבונות החשמל של רבים גדלו מאוד ולכן לקראת העתיד כדאי לחשוב על פתרונות כמו שימוש באנרגיה סולארית, אשר מקורה באור השמש והיא זמינה במיוחד במדינה חמה כמו ישראל. אנרגיה סולארית גם נחשבת לזולה ובטוחה יותר מאשר אנרגיה חשמלית, מאחר שאינה מועברת דרך חוטי חשמל ואינה דורשת ארונות חשמל, אשר עלולים להיות מלכודות מסוכנות. פאנלים של אנרגיה סולארית, מיועדים בעיקר לבתים פרטיים מאחר שהם מצריכים שטח גג פרטי גדול, ראו כאן דוגמא. אפשרות נוספת היא להשתמש בהם במבנים בעלי שטח גג גדול כמו חניונים, קניונים ומרכזים מסחריים, חממות ומשקים חקלאיים.

היתרונות של שימוש באנרגיה סולארית

התקנת הפאנלים היא חד פעמית, ואין צורך באישורים מהרשות המקומית או גורם ממשלתי. בימים קרים או חורפיים החשמל יגיע מחברת החשמל ובימים חמים תוכלו לחסוך אלפי שקלים בשנה בחשבון החשמל הסופי. מערכת כזו יכולה לספק חשמל ל-25 ואפילו 30 שנה ואורך האחריות מטעם החברה המתקינה נמשך גם כן באזור 25 שנה. כמו כן ניתן לבטח אותה נגד נזקים חיצוניים ופגעי הטבע. הצערכת אינה מתאימה לכל גג ולכן כדאי לקחת בחשבון שהתקנת הפאנלים אפשרית רק עבור גגות רעפים, בטון או אזכורית (סוג של פח), ולכן יש להימנע מפנייה למתקין אם אינכם עונים על התנאי הזה.

חיפוש ספק אמין

התקנת פאנלים על הגג היא משימה למקצוענים בלבד ולכן חשוב להקפיד להתקשר עם ספק אמין בעל המלצות ומוניטין, כפי שניתן למצוא באתר https://volta.solar! כמו כן אין שום צורך לנסות להתקין את הפאנלים באופן עצמאי ולהסתכן בנפילה או גרימת חבלה לגג.