משמעות ראשי התיבות ERP היא תכנון משאבים ארגוניים (Enterprise Resource Planning). מדובר על תוכנה לניהול תהליכים עסקיים שמנהלת ומשלבת בין פעילויות של חברה שקשורות לכספים שרשרת אספקה, תפעול, מסחר, דיווח, ייצור ומשאבי אנוש. למרבית החברות יש כיום מערכות כספיות וכן מערכות תפעוליות כאלה ואחרות אך את מרבית התוכנות בשוק לא מתקדמות מעבר לתהליכים עסקיים יומיומיים או סיוע בצמיחה עתידית של העסק. כאשר הצרכים של החברה משתנים והיא מתרחבת, המערכות שלה צריכות לעמוד בקצב ועל כן, חשוב מאוד לבחור במערכת מתקדמת יותר.

מערכת ERP- במה מדובר?

אז מה זה ERP? מבחינה היסטורית מערכות ERP היו מערכות שעברו בנפרד ולא קיימו אינטראקציה כלשהי עם מערכות אחרות. כל מערכת דרשה קוד יקר, מותאם אישית ומורכב וזאת בכדי לעמוד בדרישות העסקיות הייחודיות אשר האטו או מנעו אימוץ טכנולוגיה חדשה. הדבר שמייחד את התוכנה המדוברת של ימינו הוא שהיא מרכזת את כלל התהליכים השונים יחד במערכת רציפה אחת. הוא מציע לא רק קישוריות נתונים בתוך המערכת אלא גם בכלי הפרודוקטיביות של כל עסק, במסחר האלקטרוני שלו ואף בפתרונות מעורבות לקוחות. הדבר יכול לסייע בחיבור כלל הנתונים לצורך השגת תובנות טובות יותר שיסייעו למיטוב תהליכים בעסק כולו. בנוסף, פתרון ERP מציע פתרונות אבטחה ופרטיות משופרות, אפשרויות פריסה גמישות ועוד.

מדוע תוכנות ERP הן דבר חשוב מאוד לכל עסק?

אמנם אין פתרון תוכנה מקיף לכל תהליך עסקי, אך הטכנולוגיה המדוברת ממשיכה להשתפר בריכוז תהליכים עסקיים ולאחר החיבור של כל התהליכים, המערכות והנתונים, תקבל הבינה העסקית האצה ואת יכולת ההסתגלות הדרושות לכל עסק בכדי להתחיל למטב את התפעול. כמובן שחשוב מאוד לבחור בחברה מקצועית מנוסה שתתאים לכם את המערכת לצרכי העסק, סוג העסק, אופי העסק ועוד.