אנשים בתחום הסייבר שרכשו וותק וניסיון מקבלים משכורות שמפילים אפילו את אנשי ההייטק מהרגליים. למה זה המצב? האם מישהו בראש החליט לחלק פינוקים לעובדים? אז זהו, שממש לא. 

העניין הוא החוסר ההולך וגובר באנשי סייבר מומחים. לכן, כל איש סייבר שמחזיק בוותק וניסיון שחברות רוצות, מקבל שכר גבוה מאוד. כן, זהו היצע וביקוש. 

אבל איך נוצר מחסור כה חמור באנשי אבטחת מידע מומחים? הנה העניין. עולם האקינג מתקדם כל הזמן. האיומים נעשים מתוחכמים יותר ויותר, ההגנות גם הן הולכות ומשתכללות, כל זה דורש כוח אדם מיומן והרבה והמצב הוא שאין.

מדוע אנשים לא לומדים סייבר ומה יקרה בשנים הבאות? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

משכורות בסייבר:

אז הסברנו מדוע הביקוש בעולם הסייבר הוא כל כך גדול, אבל לא ברור עדיין, מדוע אין אנשים שקופצים על המציאה והולכים ללימודי סייבר?

אז זה נכון חלקית, יש אנשים שקופצים על המציאה, אולם יעברו כמה שנים עד שהם יוכלו להגיע למשכורות הבכירות הללו. למה? משום שהחברות מוכנות אמנם לשלם שכר גבוה אולם רק לאנשים עם וותק וניסיון מסוים. 

כדי להגיע לאותו וותק וניסיון יש צורך בתואר ובעבודה של כמה שנים. בנוסף, מקצועות הסייבר לא מתאימים לרוב האנשים ואפילו לאלו שעוסקים במחשבים.

התחום של הסייבר הוא תחום של פתרון בעיות. כמה אנשים שאוהבים בעיות אתם מכירים? לרוב, אנשים לא יאהבו לשבת מול בעיה ולשבור את הראש כדי למצוא פתרון, לכן, הסייבר, פולט גם הרבה סטודנטים החוצה. 

אם אתם חושבים שאתם מתאימים לסייבר, כדאי לבדוק את האופציה ולראות את המשרות בתחום הסייבר, משום שאם זו תהיה העבודה שלכם, המשכורת תהיה גבוהה.