אין ספק שאנשים רבים רוצים לעבוד בחברת סטארטאפ כאשר אנו לא מדברים רק על אנשים מתחום ההייטק והתכנות אלא גם אנשי שיווק, אנשי משאבי אנוש, גרפיקאים, אנשי תמיכה, אנשי כספים ועוד. עבודה בחברת סטארטאפ נתפסת בעשור האחרון כעבודה עם מעמד ואנו עדים לכך  שעוד ועוד אנשים רוצים להיות חלק מחברת סטארטאפ שגם הצליחה והמוצר אותו פיתחה נמכר, או אפילו כאשרר חברה עצמה נמכרה לחברת ענק אחרת בעלת שם עולמי.

מדוע כולם רוצים לעבוד בחברת סטארטאפ?

ישנם יתרונות רבים לעבודה בחברת סטארטאפ כאשר בראש ובראשונה מדובר לרוב בעבודה שהיא מעניינת, עבודה שלרוב קשורה באופן כזה או אחר למוצר או שירות חדש שכל האנשים עוסקים סביב הפיתוח והשיווק שלו. מדובר לרוב במשהו חדש שעלול לשנות הרגלים ואפילו את החיים שלנו בכל מיני היבטים. מעבר לכך בתעשייה הזו בדרך כלל המשכורות מאוד יפות ולכן רבים פונים לעבודה בתחום ואף רוכשים הכשרה של עולם ההייטק בנוסף לתואר אותו עשו קודם לכן במכללה ייעודית לכך. היזם אורי אלטר אומר תמיד כי העבודה בחברת הייטק יכולה להיות מאוד מאתגרת אך במקביל גם מאוד מתגמלת וכאשר אנו מדברים על תגמול זה לאו דווקא בהיבט השכר אלא גם בהיבט של התנאים, הארוחות, המתנות לחג, ימי כייף לעובדים, תנאי העבודה הדינמיים כמו למשל שניתן לעיתים לעבוד מהבית או מבית קפה מתחת לבית ועוד.

מה החסרונות של עבודה בחברת סטארטאפ?

ישנם גם חסרונות של עבודה בחברות סטראטאפ שכן ישנה חוסר וודאות לעיתים אם המוצר או השירות של החברה יצליחו. מעבר לכך, גם בהיבט שן שעות העבודה ההתחייבות יכולה להיות קשה, שכן לעיתים תמצאו את עצמכם עובדים הרבה מאוד שעות או עובדים עמוק לתוך הלילה או באים לפגישות בימי שישי למשל.