בית חכם הוא שם כולל לקבוצה של מערכות שמאפשרות לנו להשתמש במכשירי החשמל שנמצאים אצל כל אחד מאיתנו בבית בצורה נוחה יותר ויעילה יותר. בית חכם זו למעשה מערכת המאפשרת לנו לשלוט על כל מה שהוא מכשיר חשמלי בעזרת מערכות שמבוססות על אינטרט, זה שמאפשר לנו לשלוח פקודות באמצעות המחשב או הטלפון לכל מקום בעולם, זה גם האופן בו אנחנו יכולים לשלוט על הבית החכם ולתת לו פקודות כדי שנוכל לנהל את המערכות של הבית שלנו בדיוק כמו שהיינו רוצים.

כמה דוגמאות לשימושים השונים שיש לבית חכם

העידן בו אנחנו חיים הוא עידן נוח בהרבה ממה שהיה בעבר. זה כל מי שעיניו בראשו יכול להגיד. אנחנו חיים בעידן שבעיקר מאפשר לנו לנהל את החיים שלנו בצורה הרבה יותר יעילה מזו שהכרנו בעבר. כאשר אנחנו מדברים על בית חכם אנחנו מדברים על כמה תחומים בולטים, בהם האופרציה של בית חכם באה לידי ביטוי באופן בולט יותר:

  1. שליטה באורות, בתריסים ובמיזוג האוויר: אתם יכולים להחליט ששעה לפני ההגעה שלכם הביתה מיום העבודה המזגן כבר יפעל ויתאים את האוויר בחדר למה שאתם מחפשים. אתם יכולים לשלוט באורות של הבית שידלקו כאשר אתם מגיעים בשעות החשיכה או שהתריסים יורמו כאשר אור יום עומד בחוץ. כלומר, ניתן לסדר את האווירה בבית ולטכנת אותה כך שתלמד אתכם ותתאים את עצמה אליכם באופן מלא.
  2. הפעלה של מכשירי חשמל מרחוק: רוצים דוד חשמל דולק?שהמים בקומקום ירתחו? שמכונת הכביסה תפעל ותתכונן לבואכם מראש? אין שום בעיה.
  3. שליטה במעטפת של הבית: בין אם זה הגגון של איזור הכביסה שיתרומם כאשר יורד גשם וירד כשעולה שמש ובין אם מדובר על חניון הבית שיפתח עם זיהוי לוחית הרישוי שלכם.