אחד הפחדים הגדולים ביותר של אנשים המחזיקים ברשותם מכשירי סלולר יקרים, מכשירי סלולר דוגמא אייפון, זה שהמכשיר ייפול על הרצפה וייהרס להם. זה נכון שאף אחד לא רוצה ששום מכשיר שלו, מכשיר בו הם משתמש באופן קבוע, ייפול על הרצפה וייגרם לו נזק, אך נדמה שאין מכשיר שאנחנו מחוברים אליו כמו מכשיר סלולר, ואין לאף מכשיר השפעה על החיים שלנו כמו למכשיר זה. 

לכן, אם מכשיר אייפון נופל על הרצפה חזק, עלינו לדעת כיצד לפעול על מנת שנוכל לחזור ולהשתמש בו, זאת בהנחה והוא לא התנפץ לרסיסים ושבק לחיים לגמרי. היום, בזכות חומרים ומרכיבים איכותיים שמחזיקות מעבדות תיקונים ל – APPLE, סביר להניח שנוכל להשתמש במכשיר גם אחרי שהוא ייפול על הרצפה בצורה חזקה, זה בתנאי שיש לנו אפשרות להתכופף ולהרים אותו. 

חשוב לציין עוד, שיש לא מעט מעבדות שיכולות לעזור לנו לבחון את מצבו ולהחליט האם הוא אכן עובד כראוי וניתן להשתמש בו בצורה סדירה. 

מה אנחנו אמורים לעשות במקרה של נפילה?

ראשית, עלינו לבחון האם המכשיר נדלק והאם הוא עובד בצורה סדירה. כלומר הנתונים רצים ואפשר לעשות שימושים באפליקציות וכן להוציא שיחות והודעות. 

שנית, עלינו לבדוק האם המסך תקין, לא התנפץ ולא נשבר. במידה והמסך נשבר, סביר להניח שאנחנו לא נוכל להשתמש כלל במכשיר. 

במקרים אלו, הפתרון הוא לקחת את המכשיר אל מעבדת סלולר, שם יבדקו האם מדובר בנזק חיצוני או פנימי. אם זה נזק חיצוני, אז יחליפו את מה שצריך בשביל שנוכל לחזור ולהשתמש בו. אם הנזק הפנימי, אז יבחנו האם ניתן לטפל מבלי להחליף רכיבים או שיש צורך להחליף אותם, בשביל להחזיר את המכשיר לתפקוד סדיר כפי שאנחנו מצפים.