הדמיית אולטראסאונד של השד משתמשת בגלי קול כדי להפיק תמונות של המבנים הפנימיים של השד. הוא משמש בעיקר לטיפול באבחון גושים בשדיים או חריגות אחרות שרופא עשוי למצוא במהלך בדיקה גופנית, ממוגרפיה או בדיקת MRI בשד.

אולטראסאונד שד

אולטראסאונד שד הוא בטוח, לא פולשני ואינו עושה שימוש בקרינה. אולטרסאונד הוא בטוח במחינה בריאותית וללא כאבים. הוא מפיק תמונות של פנים הגוף באמצעות גלי קול. הדמיה של אולטרסאונד נקראת גם סריקת אולטרסאונד או סונוגרפיה.

הוא משתמש בבדיקה קטנה הנקראת מתמר וג'ל המונחים ישירות על העור. גלי קול בתדירות גבוהה נעה מהגשם דרך הג'ל אל תוך הגוף. הגשושית אוספת את הצלילים הקופצים בחזרה. בשלב זה, מחשב משתמש בגלי הקול האלה כדי ליצור תמונה.

בדיקת אולטרא סאונד

בבדיקות אולטראסאונד אין שימוש בקרינה (כפי שנעשה בצילומי רנטגן). מכיוון שתמונות נלכדות בזמן אמת, הן יכולות להראות את המבנה והתנועה של האיברים הפנימיים של הגוף. הם יכולים גם להראות דם הזורם בכלי הדם.

הדמיית אולטראסאונד היא בדיקה רפואית – לא פולשנית המסייעת לרופאים לאבחן ולטפל במצבים רפואיים רבים על ידי תמונות אלה.

מהו אולטרסאונד דופלר?

אולטרסאונד דופלר הוא טכניקת אולטראסאונד מיוחדת המעריכה את תנועת החומרים בגוף. זה מאפשר לרופא לראות ולהעריך את זרימת הדם דרך העורקים והורידים בגוף. דימות אולטראסאונד של השד מייצרת תמונה של המבנים הפנימיים של השד.

במהלך בדיקת אולטרסאונד שד, הסונוגרף או הרופא המבצע את הבדיקה עשויים להשתמש בטכניקות דופלר כדי להעריך את זרימת הדם או חוסר זרימה במסת שד כלשהי. במקרים מסוימים זה עשוי לספק מידע נוסף לגבי סיבת המיסה. לפני כל הליך כזה, התייעצו עם הרופא האישי.