תתארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: אתם עובדים על האתר שלכם, מעלים תכנים, תמונות, סרטונים וכל מה שאתם רוצים בשביל שהגולשים שלכם ייהנו ממנו, ואז יום אחד בבוקר אתם מגלים שפרצו לאתר והרסו אותו או שהתרחש נזק מסוים וכל האתר שלכם נמחק. 

אם דאגתם לגבות אותו, אז הכל בסדר, מחזירים את האתר לנקודה מסוימת ואין שום בעיה. אם לא, זו בעיה לא קטנה. זו בעיה, מאחר ולא בהכרח יש לכם את כל החומרים שאתם צריכים בשביל להחזיר את האתר למצבו המקורי, זו בעיה מאחר והתהליך יכול לקחת זמן ולעלות כסף, אך מעבר לכל זה, זו בעיה תדמיתית קשה שעלולה לפגוע בעסק עצמו. אין ספק שזה יכול לשתק את פעילות האתר למשך זמן, ואם מדובר באתר תדמית או מכירות, זה יגרום נזק משמעותי לעסק שלכם. 

לכן, יש צורך לגבות את האתר על בסיס קבוע. האופציה הזאת קיימת בשרת האחסון עליו יושב האתר, כאשר במקרים רבים גיבוי אתר אינטרנט מתבצע בעצמו מבלי שאתם צריכים לעשות דבר. 

כל כמה זמן רצוי לגבות את האתר?

בעיקרון, ההמלצה היא לגבות אותו כל יום. לא לחכות עם זה. הרי אם מדובר באתר שמתעדכן על בסיס קבוע מדי יום, אין משמעות אם תגבו אותו פעם בשבוע, ובטח לא פעם בחודש. אם האתר מתעדכן לעיתים רחוקות, אזי שאתם יכולים לבקש שהוא יגובה לעיתים רחוקות יותר. 

צריך לציין, הרבה מאוד חברות שמספקות ניהול אתרים ושירותי אחסון דואגות לגבות אותו לעיתים תכופות, כחלק מהשירות שהן מספקות ללקוחות שלהן. בכל מקרה, הגיבוי חייב להתבצע באופן כזה שתהיו ניגשים לחומר, ותוכלו ליהנות ממנו שוב ושוב, ללא שום בעיה ולעדכן את האתר בכל עת.