אז מהן פתרונות ענן, במילים פשוטות? מחשוב ופתרונות ענן, מביאים לכם אספקת שירותי מחשוב לפי דרישה – מיישומים לכוח אחסון ועיבוד – בדרך כלל דרך האינטרנט ועל בסיס תשלום כביכול. אז למי הם באמת מיועדים?

מה הם פתרונות ענן ולמי הם מיועדים?

בניית התשתית לתמיכה במחשוב ענן מהווה כיום יותר משליש מכל הוצאות ה- IT בעולם, כך עולה ממחקר של IDC. 

בינתיים, ההוצאות על IT מסורתי, ממשיכות להחליק ככל שעומסי העבודה המחשוביים ממשיכים לעבור לענן – בין אם מדובר בשירותי ענן ציבוריים המוצעים על ידי ספקים או עננים פרטיים שנבנו על ידי ארגונים עצמם, הכירו את פתרונות הענן של EXSITU

כמה משתמשים בשירותי ענן?

מחקר בארה"ב צופה, כי כשליש מהוצאות ה- IT הארגוניות יעסקו השנה בשירותי אירוח ושירותי ענן, מה שמצביע על הסתמכות הולכת וגוברת על מקורות חיצוניים לתשתיות, יישומים, ניהול ושירותי אבטחה. 

ההוצאה העולמית לשירותי ענן תגיע השנה ל – 260 מיליארד דולר, לעומת 219.6 מיליארד דולר, אבל לא לגמרי ברור כמה מהביקוש הזה מגיע מעסקים שממש רוצים לעבור לענן וכמה נוצר על ידי ספקים שמציעים כעת רק גרסאות ענן של המוצרים שלהם.

מדוע זה נקרא מחשוב ענן?

תפיסה בסיסית העומדת מאחורי מחשוב ענן היא, שמיקום השירות ורבים מהפרטים כמו החומרה או מערכת ההפעלה עליהם הוא פועל, אינם רלוונטיים במידה רבה למשתמש, הקליקו למידע נוסף. 

מתוך מחשבה זו מטאפורת הענן הושאלה מתוכניות רשת טלקומיות ישנות, בהן לרוב הטלפון הציבורי (ובהמשך האינטרנט) הוצג כענן כדי לציין שהפשוט לא משנה – זה היה רק ענן של דברים. מדובר בפשטות יתר. עבור לקוחות רבים, מיקום השירותים והנתונים שלהם נותר נושא מרכזי.