אפשר לראות כי כבר בתנ"ך אחת הדיברות הייתה לא תגנוב וזה מלמד אותנו כי מאז שחר האנושות היו גנבים, נוכלים ורמאים. היום המצב הוא לא יותר טוב ומכל עבר אורבים לנו גנבים אשר מאיימים עלינו ואשר עושים כל מאמץ בכדי לגנוב את הכסף שלנו. על רקע זה יש לציין כי אחת ההונאות והגניבות הנפוצות ביותר שיש בשוק היא פירצות אבטחה באמצעי תשלום נפוצים. עליכם להבין כי יש הרבה מאוד הונאות בתחום של כרטיסי אשראי ואנשים רבים גונבים מהעם כסף דרך זיוף פרטי כרטיסי האשראי באתרים או בחנויות פיזיות. על רקע זה אנחנו חייבים גם לציין כי יש גם אנשים אשר מזייפים צ'קים וכך גונבים כסף רב מאנשים רגילים כמוני וכמוך וזהו גם משהו שכדאי לכם לקחת בחשבון ולחשוב עליו לעומק אם אתם לא רוצים ליפול קורבן להונאה.

כיצד ניתן להתגבר על פרצות אבטחה בצ'קים?

עליכם לדעת כי באופן יחסי צ'קים הם אולי אמצעי התשלום הכי בטוח לשימוש וזהו משהו שכדאי לכם לקחת בחשבון. אך על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי כיום אתם יכולים לבחור ולהזמין הדפסת צ'קים ממוחשבים לא בבנקים וכך להבטיח כי הם יהיו עוד יותר בטוחים. אם אתם מדפיסים את הצ'קים לא בבנקים אתם יכולים לבקש כי יוכנסו אליהם עוד אמצעי בטיחות אשר יקשו מאוד על זייפנים לזייף אותם. לכן ניתן לומר כי הדפסה שלא בבנקים היא אחד הצעדים החכמים ביותר שאתם יכולים לעשות וזהו משהו שאין עליו עוררין. על כן אם אתם עסק ואתם רוצים להדפיס צ'קים כדאי לכם לקחת בחשבון כי עדיף לעשות זאת בבית דפוס ולא בבנק.

מדפיסים צ'קים באופן עצמאי? וודאו כי הם מוכרים בבנקים

כמובן שאם אתם מדפיסים צ'קים בבית דפוס המתמחה בכך עליכם לוודא אם בית הדפוס כי הצ'קים שהוא מדפיס מוכרים בכל הבנקים כמו אצל https://www.offset-color.com/. אין טעם להדפיס צ'קים אם הבנקים לא מכירים בהם מכיוון שאז הם לא יחשבו לאמצעי תשלום תקין וזה כמובן טומן בחובו בעיה לא קטנה בשבילכם.