היום בשביל לנהל עסק, לא משנה אם מדובר בעסק קטן או גדול, עסק שקיים בחנות או משרד פיזי או עסק שקיים באינטרנט, חייב הבעלים שלו לחבר אותו אל מערכת סליקה, הוא לא יכול להסתפק אך ורק באופציות של שימוש במזומן או באמצעים אחרים. הוא חייב להציע פתרון לשימוש בכרטיסי אשראי ולכן, הוא צריך להציע פתרונות סליקה.

עד לפני מספר שנים, כל סליקה של כרטיס אשראי היה עובר דרך חברות האשראי עצמן, מה שיצר עלויות רבות, בלבול ולא מעט תסכול בקרב בעלי עסקים. היום לעומת זאת, בעלי העסקים יכולים להשתמש בפתרונות סליקת אשראי דרך חברות מסוימות אשר מספקות שירותים לכל סוגי הכרטיסים.

הרעיון הוא מאוד פשוט. העסק מקבל אמצעים בעזרתם הוא יכול לסלוק את הכרטיס, בכל פעם כשהוא מעביר אותו בעת ביצוע עסקה, הנתונים עוברים דרך מערכת הסליקה אל חברת האשראי לברר שהכל בסדר, ברגע שמתברר שכן, הוא מקבל אישור והעסקה מתבצעת. הלקוח מחויב, בעל העסק מזוכה ובסוף החודש הוא מקבל את החשבון הכולל, כמה עליו לשלם עבור העסקאות שהוא ביצע.

חשוב להדגיש, חברות שמספקות פתרונות סליקה מאפשרות ללקוחות שלהם להקים אפשרויות שונות לשימוש בכרטיסי אשראי, החל מקנייה פיזית, קנייה דרך חנות אינטרנט, חנייה דרך אפליקציה או מכשיר סלולר, דרך תוכנה, או בכל דרך אחרת. הסיבה שצריך לספק כל כך הרבה אמצעים וכלים לצורך סליקת כרטיסי אשראי היא, שעם הזמן אנחנו יכולים לראות יותר ויותר אמצעים בעזרתם אנחנו נוהגים לבצע עסקאות, בין אם בתור בעלי העסק ובין אם בתור לקוחות שמבקשים לרכוש מוצר כזה או אחר.

חשוב לומר, אם אנחנו לא נשתמש באותן מערכות סליקה, לא יהיו לנו הרבה אופציות, כלומר, זה לא שיש תחליפים ברמה דומה. מאחר ואנחנו לא נוכל לבקש מהלקוחות שלנו להשתמש במזומן או בצ'קים במקרים רבים, אנחנו חייבים לבקש מהם לשלם דרך כרטיסי אשראי, לכן גם המשמעות הגדול של פתרונות סליקה, בוודאי כשמדובר באינטרנט, אתרים, אפליקציות ואמצעים אחרים שעובדים אך ורק און ליין.