כל  מי מתחיל את צעדיו הראשונים בתחום ההייטק, מגלה מהר מאוד עולם חדש של מושגים ושל שפות. למשעה גם אנשים שלא למדו מעולם מחשבים או לימודי סייבר, יודעים דבר או שמניים על המושג של שפת תוכנה והם יודעים בהחלט על מה המדובר, גם אם לא בפרוטרוט.

בתחילת שנות השישים, כאשר התחילו להגיע אלינו הניצנים הראשונים של עולם התכנות, היה ברור כי כדאי לכתוב את התוכנות, כלומר את שפת הפקודות באמצעות טקסט אשר הוא יהיה מוכר ומוסכם על כולם.

באותה תקופה גרמו שפות התוכנה המתפתחות למהפכה גדולה בכל עולם המחשבים כאשר שפת התכנות הפכה הודות לכך לפשוטה הרבה יותר מכל מה שהיה קודם לכן. באותה תקופה נוצרו שלוש שפות תוכנה שונות.

שפות התוכנה בימינו

אז אם בשנות השישים היו שלוש שפות תוכנה שונות וגם זה הייתה הרבה מאוד, הרי שכיום קיימות מאות שפות תוכנה שונות אך האמת היא כי רק 20 מתוך אותן השפות הן עדיין פופולאריות ושימושיות. שפות התוכנה השונות מסייעות למתכנתים לפתור בעיות שונות הנוצרות באופן טבעי בתוכנות הללו.

שפות התוכנה מנסות עד כמה שאפשר להיות ידידותיות ונוחות לשימוש. בגלל זה נוצרות מגבלות שונות. מסיבה זו אין לנו למעשה שפה אחת אשר מסוגלת להיות אופטימאלית עבור כולם מסיבה זו מכללת שיא סקיוריטי מציעה מסלולי לימוד שונים שיכולים להתאים לרבים.

ההבדל בין שפות התוכנה השונות

>קראו גם על Malware VS Anti virus