תוכנות זדוניות הן אימתן של ארגונים רבים, עמותות, בעלי עסקים או חברות גדולות. אלו חשופים מאוד לתוכנות כאלו ואחרות אשר כל מטרתן היא לסחוט אותם ולדרוש מהם כופר תמורת שחרור המידע אותו עליו הם שמו את ידיהם.

חשוב לדעת כי יש הרבה כלים איך וכיצד להתמודד ולהתגונן מפני כל אותן התוכנות כאשר באופן כזה, המחשב יהיה מוגן מפני התוכנות הבעייתיות הללו שעשויות להשתלט על המחשב.

תוכנת אנטי וירוס חינם – לא מספיק לי?

היום, כאשר ישנן כל כך הרבה תוכנות אנטי וירוס Anti virus חינמיות, ישנם רבים אשר מבקשים ליהנות מהאפשרויות החינמיות כאשר הם לא מבינים למה הם אמורים לשלם אלפי שקלים בכל שנה כאשר יש להם את האפשרות לקבל את אותו השירות בלי לשלם על כך כלל.

אז כאן חשוב לדעת כי הדבר יהיה נכון אולי רק למחשבים אשר בהם לא נעשה שימוש בתוכנות מתקדמות. זה לא מחשב ציבורי והוא ממש לא מעורר עניין בקרב גורמים עוינים כאלה ואחרים. אך כאשר מדובר במחשב אשר הוא מיועד למטרות ציבוריות, מחשב שעליו מתבססת ונשענת כל הפעילות העסקית או הארגונית, או אז ממש אי אפשר להסתמך על התוכנות החינמיות אשר אלו לא מציעות את המענה המקיף על לכל הבעיות.

לא מתפשרים על איכות התוכנה

חשוב להכיר את התוכנות השונות הקיימות , ללמוד את התכונות של כל אחת מהן, להכיר אותן היטב לעומק וללמוד מה חשוב למחשב שלנו ומה אנחנו חייבים שיהיה לנו בתור הגנה לעסק שלנו.

קיימות רמות הגנה שונות כאשר כל אחת מהן מציעה את המענה לבעיות אחרות הקיימות ברשת.

לאחר שמתאימים את התוכנה הנכונה, אפשר יהיה בהחלט להיות רגועים כי המחשבים יהיו מוגנים היטב.

תוכנה עדכנית

כאשר מדובר בהגנה מפני תוכנות זדון, חשוב מאוד לדעת כי יש לשים דגש על העובדה כי התוכנה הינה עדכנית כמו אנטי וירוס איסט והיא מבחינה בכל תוכנה זדונית או וירוס שמתחדשים. אנחנו עדים לכך כי בכל יום יוצאות לאור וירוסים חדשים ותוכנות זדון ורק תוכנה עדכנית תדע להתמודד מול התופעה ולנטרל אותם בזמן.