בעוד אנשים רבים מחליפים סמרטפונים לעיתים קרובות למדי, הרי שברגע שקונים מסך למחשב, הציפייה היא שהוא ישרת אותנו פרק זמן הרבה יותר ארוך. נסביר להלן איך לבחור מסכים למחשב, עם כל הדגשים העיקריים. 

עניין של הגודל 

בעוד מחשבים ניידים נוטים לקטון, כדי לשקול פחות, מסכי מחשב דווקא מגלים נטייה לגדול. האפשרויות בגדלים של מסכים למחשב רבות מאוד וזה מאוד תלוי מהם היישומים העיקרים של המחשב. גיימרים לדוגמא, נוטים להעדיף מסכים גדולים ולפעמים גם רחבים. אם המחשב נדרש עבור צפייה בסרטים, גם אז המסך יהיה גדול יחסית. ליישומים משרדיים, לסטודנטים או לתלמידים, אפשר להסתפק בגודל ממוצע (אלא אם כן רוצים פתרון רב שימושי). 

איכות היא לא רק רזולוציה 

פעם על השאלה איך לבחור מסכים למחשב היו עונים על פי הרזולוציה. גם כיום לאיכות הרזולוציה יש חשיבות, אולם כמעט כל מסך שתבחרו יודע לספק רזולוציה גבוהה עד מצוינת. מסך איכותי שמחירו בהתאם, כדאי לבחור כאשר אתם מתכוונים לשהות מול המסך לעיתים קרובות או לפרקי זמן ארוכים. מלבד רזולוציה, בדקו את זמן התגובה של המסך, זה עקרוני במיוחד עבור גיימרים או לצפייה בתכנים (פחות ליישומים משרדיים). 

קנו מסכים באתר של נוף טק >>>

PVA או IPS

לא מדובר על מותגי מסכים אלא על שתי טכנולוגיות מובילות בייצור מסכים. הסוג הראשון (PVA) מתאים למשתמשים שצריכים ביצועים טובים, אבל לא מצוינים. הסוג השני עדיף מבחינת שחקני מחשב ולכל מי שמתכוון לצפות בסרטים או תכנים אחרים, במחשב הנייח. לגיימרים חשוב להקפיד על מסכים בעלי יחס ניגודיות גבוה וזמן תגובה כמה שיותר גבוה, בהתאם לתקציב שעל הפרק. מסכים שיגיעו לרמת בהירות גבוהה אפקטיביים יותר בסביבה מוארת (ולא רק בסביבה יחסית חשוכה).