לאור העובדה שהמחשב הוא פריט מהותי בחייו של כל אחד הזקוק למחשב פעמים רבות לאורך היום במיוחד אם המחשב הנייד הוא לענייני עבודה, יש לבחון כל מה שקשור לחומרה בתשומת לב מיוחדת ולא לקבל החלטות פזיזות ולא אחראיות. 

תפקידו של מטען למחשב נייד הוא להגן על המחשב במקרים שבהם יש נפילות מתח, כשהמחשב נכבה בפתאומיות והוא ממיר את המתח הנדרש כך שהמחשב הנייד יפעל כיאות לאורך כל הזמן.

מטען למחשב נייד 

אם יש צורך במטען למחשב נייד רוכשים רק מטען מקורי. החשש הוא שמטען שאינו מקורי יגרום לתקלות שונות כמו לדוגמה ניתוק של עבודת המחשב לעיתים תכופות, או תקלות נוספות שישבשו את מהלך העבודה התקין ויגרמו לכך שהלקוח יאבד זמן יקר ואפילו דאטה והוא לא יוכל לבצע את הפעולות הנחוצות. 

פרוטק מחשבים מבהירים כי העלות של מטען מקורי למחשב נייד אינה גבוהה יחסית. נתון זה משתנה בהתאם לסוגו של המחשב הנייד ולמחיר שגובה החנות בגין פריט זה. ברוב המקרים טווח העלויות נע בין מאה למאתיים ₪ ולכן בסדרי גודל הללו עדיף לא לקחת סיכונים ולרכוש מטען מקורי. 

המטען הלא מקורי עולה מעט פחות אך לאור העובדה שאי אפשר לדעת מה יהיו ההשלכות של השימוש בו, ההנחיה היא לא להתעסק עם מטענים לא מקוריים. 

השימוש במטען למחשב נייד

בעת רכישת המחשב הנייד מקבל הלקוח מטען מקורי לשימושו. לא אחת קורה שהלקוח עובד עם המחשב במקום זר כמו במהלך נסיעה ברכבת או אצל קולגה ושוכח אותו שם.

דבר זה יוצר בעיה אקוטית כיוון שהסוללה מתרוקנת במהירות ואי אפשר יהיה לעבוד על המחשב הנייד ללא סוללה טעונה. במקרים מסוג זה אם הכבל נמצא במקום מרוחק גיאוגרפית, הפתרון הקל ביותר הוא לגשת לחנות או למעבדת מחשבים העוסקת במכירת מוצרים נלווים למחשבים ולרכוש מטען מקורי למחשב נייד. גם אם הלקוח יקבל חזרה בסופו של דבר את הכבל שנשכח, יהיו לו שני כבלים וזה מצב מצוין עבור הפעם הבאה שהמטען יישכח במקום אחר.