המשמעות של בניית mvp היא פיתוח רעיון, מוצר טכנולוגי או אפליקציה, בגרסה מינימליסטית. לרוב, המטרה היא לייצר מעין אב טיפוס, במינימום עלות אך עם ביצועים סבירים. לגישה הזאת יש יתרונות, יש חסרונות וכדאי להזכיר גם כמה טיפים חשובים. 

להפסיק להתלבט – לעשות 

יזמים עשויים לפעמים להתמלא ספקות לגבי הרעיון שלהם, האם הוא באמת טוב, האם הוא ישים, האם לבחור בדרך א' או בדרך ב' או בדרך ג'. דילמות עשויות לגרום לקיפאון. וזהו יתרון חשוב בגישה של בניית mvp. פה מפסיקים להתלבט ויוצאים לדרך. החיסרון יבוא לידי ביטוי אם הרעיון לא די מגובש ואז היישום עשוי להיכשל אך לא מסיבה מהותית. הטיפ שלנו – לגבש רעיון שלם. אם הרעיון הבסיסי מגובש, זוהי שיטת עבודה בהחלט ראויה. 

צריכים עזרה עם אפיון אפליקציות? אנחנו הכתובת >>>

גישה רזה וחסכונית 

בניית mvp מבוססת על גישה רזה וחסכונית. המטרה היא לשלב פיצ'רים מרכזיים, לתת ערך למשתמש, ולשים בצד את ה"קישוטים". יש בכך יתרון ברור של קיצור זמן הפיתוח ושל חיסכון משמעותי בעלויות. החיסרון בא לידי ביטוי במצב שבו לא מגדירים נכון את הפיצ'רים המרכזיים. אם לאחר מכן רוצים לפתוח מוצר מתוחכם יותר ורוצים להוסיף פיצ'רים מהותיים, הדבר עשוי להעלות את תקציב הפיתוח. לכן, הטיפ שלנו הוא להגדיר היטב מה רוצים להעניק למשתמשים, מהם הפרמטרים העיקריים ומהי באמת המטרה של המוצר. 

מבחן העולם האמיתי 

עוד יתרון של בניית mvp מבוסס על כך שלא משנה כמה הערכות או תחזיות נעשו, אין כמו לעמוד במבחן של העולם האמיתי. פיתוח רעיון טכנולוגי או אפליקציה, אפילו בגרסה רזה, יעמוד מהר מאוד למבחן הציבור. כך ניתן לזהות האם קיים ביקוש אמיתי וכדאי להשקיע כספים נוספים, לשיפור המוצר וחתירה לרווחיות.