כל מי שהוגה ברעיונות וסטארט אפים חדשים, יודע כי יש צורך לעבוד בצורה מסודרת ולא לשכוח את התהליך החשוב מכולם – רישום פטנט. מדובר אומנם בתהליך ארוך, יקר ולא פשוט, אך הוא מהווה את הפתרון היחידי שלכם כדי להגן על הרעיון או ההמצאה החדשנית שהגיתם. אנשים רבים למשל נהנים ממחשבות חדשניות, מחשבות שמובילות אותם לספק מענה למגוון רחב של צרכים ובעיות שקיימים היום במגוון עצום של נושאים שונים. אך הטעות שרבים מהם עושים, היא לפטפט על הרעיון שלהם עם חברים ומכרים, לבקש עצות ברשתות החברתיות ובגדול – לפרסם את הרעיון שלהם בפומבי לפני שהם טרחו להגן עליו. התוצאה המבוקשת ביותר של התנהגות מסוג זה, היא שמישהו שישמע את הרעיון יקפוץ קדימה ויגן עליו באמצעות רישום פטנט מסודר ומדויק. מאותו הרגע והלאה, לא ניתן כבר לעשות שום דבר כדי להחזיר את הרעיון לבעלים המקורי שלו.

כל החשיבות של רישום פטנט בזמן

כאמור, אף אחד לא היה רוצה להגיע למצב שבו גונבים לו את הרעיון המבריק שלו ממש מתחת לאף, לכן על מנת למנוע את העוולה הזו, יש צורך קודם כל להגיש בקשה לרישום פטנט. עם זאת, כדאי לזכור כי על מנת לקבל את ההגנה היעילה והאפקטיבית ביותר, יש צורך להיעזר באיש מקצוע מנוסה ומיומן בתחום. רק עורך פטנטים ברמה הגבוהה ביותר, ידע לכוון אתכם כיצד לנסח את הבקשה בצורה המדויקת ביותר, כך שלא יהיה שום צורך בבירורים או בתיקונים נוספים בהמשך הדרך. מומלץ ברוב הפעמים להגיש בקשת רישום פטנט זמנית, דבר שיגן על הפטנט שלכם עד שתצליחו להגיש את הבקשה המסודרת והמאורגנת ביותר. מהרגע שהגשתם בקשה זמנית לפטנט, ההמצאה שלכם שמורה ובטוחה, כך שאין כבר שום חשש שמישהו אחר יגזול מכם את כל התהילה. בכל אופן, מומלץ תמיד להחתים את השותפים או העובדים שלכם בחוזי סודיות מקצועיים, במטרה למנוע מצבים לא נעימים בהמשך הדרך.

לסיכום, כל מי שמעוניין לשמור ולהגן על הרעיון או ההמצאה שלו, חייבים קודם כל לעבור את התהליך של רישום פטנט כמו שניתן לעשות דרך אתר https://www.patents-il.co.il/. אחרת הרעיון שלהם עלול להילקח מהם בהינף יד.