חברת טסלה מובילה בתחום הרכב החשמלי. היא נהנית ממעד יציב וביקוש רב לכלי הרכב החדשניים שלה. הללו מאופיינים בעיצוב חדשני ונוח, מערכת אוטונומית וחלל נוסעים מרווח המתאים לחמישה נוסעים. אך גם לחברה זו קמו מתחרים בשנים האחרונות. חברת פורד לדוגמה עמלה לפתח רכב מתחרה למודל 3. גם בסעודיה משקיעים משאבים רבים בפיתוח חברה מתחרה בטסלה. וגם בסין יש ניסיון להתחרות בחברה. חברה בלתי מוכרת בשם Faraday Future מפיצה שמועות בדבר פיתוח מוצר מסחרי של רכבים חשמליים סיניים אשר מטרתו לכבוש את שוק הרכב בסערה.

המימון של החברה והפעילות שלה

החברה נהנית ממימון של המיליארדר ז'ה יוטינג הסיני. הוא זה שעומד גם מאחורי חברת LeEco. המטרה המוצהרת של החברה היא להציע למכירה רכב מתחרה לרכבים הנחשקים של חברת טסלה המובילה. הרכב הראשון של החברה נחשף בשנת 2017 והוא מוצג בנסיעה מהירה ועליו כתובית שמדגישה את הנסיעה השקטה של המנוע החשמלי. הרכב המוצג מציע מענה מעולה שמזכיר בהחלט את הטסלה ועשוי להיות מתחרה רציני.

המצב בשטח

אמנם יש מתחרות לחברת טסלה, אבל היא עדיין מובילה בראש והמכוניות החשמליות של החברה נחשקות ונהנות ממקום של כבוד לצד כל המכוניות האחרות ותחנות טעינה לרכבים חשמליים. אפשר אולי לערוך השוואות ולגלות כי הרכבים המתחרים מציעים אף הם מענה מעולה ופתרונות נסיעה הולמים. אבל השם של החברה מוביל בראש והיא עדיין יושבת בקדמת הבמה. הרכבים של החברה דוהרים על הכבישים במדינות שונות ברחבי העולם והשם הטוב של החברה הולך לפניה.

מה יקרה בעתיד?

מומחים בתחום הרכב מנסים לצפות מה עתיד להתרחש בתחום והאם החברות המתחרות תצלחנה לדחוק את רגליה של חברת טסלה. האם אכן כך יקרה במציאות? האם הרכב החשמלי של החברה הסינית המתחרה תצליח להיות איכותית ועוצמתית מספיק כדי לעמוד מול הרכבים של טסלה? תשובות לשאלות אלו אי אפשר לצפות ולא לנחש. רק ימים יגידו והבחירות של הלקוחות יספרו לנו על המסקנות. כי אם לקוחות יבחרו לרכוש רכב של חברה סינית במקום רכבים של טסלה הרי נבין כי זו מתחרה רצינית.