כונן קשיח נועד לגבות ולהגן על המחשב ולהפחית תקלות שעלולות להזיק למחשב ולגרום לאבדן של חומרים חשובים משתף אלי רחמין. פריט זה אפשר להתקין באופן חיצוני ובאמצעותו לגבות מידע ובכך לחסוך לא מעט עוגמת נפש כמו גם כסף ומשאבים. למעשה מדובר בדיסק קשיח למחשב נייח או נייד שמותקן באופן נפרד ואינו נפגע כאשר המחשב מתקלקל או קורס ובכך מבטיח לנו שכל המידע אשר נמצא במחשב שלנו, ישמר. 

אז איך קונים כונן קשיח למחשב?

כדי לשמור מידע חשוב יש לבחור כונן קשיח טוב שיתאים למחשב הנייד או הנייד שלכם. אלי רחמין טכנאי מחשבים ואיש מקצוע מיומן מסביר שיש לבחור כונן קשיח בהתאם לסוג המחשב – נייד או נייח – כמו גם בהתאם לחיבורים הקבועים במחשב ולאופן בו מחברים את הכונן אליו. אלי רחמין יוכל לייעץ לכם בבחירת הפריט הנכון ביותר עבורכם. 

מתי כדאי להתקין כונן חיצוני?

פריט כזה יש לקנות בעיקר עבור מחשבים שהנפח שלהם קטן מידי או כאשר יש תקלות חוזרות ונשנות במחשב. באופן כללי כדאי שיהיה לכם כונן קשיח חיצוני גם אם המחשב תקין ואיכותי כדי שתוכלו להיות בראש שקט בכל הנוגע למידע שעל המחשב שלכם. 

כשאתם עושים את הבחירה שלכם: שימו לב לדגשים כמו גודל הכונן והתאמתו למחשב שלכם, אופן החיבור שלו, מותג או חברה ממנה תרכשו את המוצר, ממשקי חיבור נפוצים כמו חיבור USB שבדרך כלל מתאים לכל המחשבים, כמו גם שיש לשים לב למחירים וכולי. כדי להוזיל מחירים ולבחור נכון התייעצו עם אלי רחמין – איש מקצוע טוב ומיומן.