אוטומציה היא דרך ייחודים שהחלה להתפתח בשנים האחרונות ומביאה את מלאכות ידי האדם לעשייה טכנולוגית המופעלת בעיקר באמצעות מחשוב. דרך זו היא יעילה בהרבה, חסכונית ומאפשרת ניהול טוב יותר של ייצור בכלל.

אוטומציה – מה זה?

אוטומציה, יישום של מכונות למשימות שבוצעו בעבר על ידי בני אדם. מעבר לכך, על ידי אוטומציה תוכלו לגרום לעבודות אחרות להתבצע ושלא היו יכולות להתבצע על ידי בני אדם.

אף על פי שהמונח מיכון משמש לעתים להחלפה פשוטה של ​​עבודה אנושית במכונות, בדרך כלל אוטומציה מרמזת על שילוב של מכונות במערכת שליטה עצמית. האוטומציה חוללה מהפכה באותם תחומים שבהם הוצגה, ואין כמעט היבט של החיים המודרניים שלא הושפע מכך.

מתי הוטבע המונח אוטומציה?

המונח אוטומציה הוטבע בתעשיית הרכב בערך בשנת 1946 כדי לתאר את השימוש המוגבר במכשירים אוטומטיים ובקרות בקווי ייצור ממוכנים. 

מקור המילה מיוחס ל- DS Harder, מנהל הנדסה במשרד חברת פורד מוטור בזמנו. המונח נמצא בשימוש נרחב בהקשר של ייצור, אך הוא מיושם גם מחוץ לתחום הייצור בקשר למגוון מערכות בהן יש תחליף משמעותי לפעולה מכנית, חשמלית או ממוחשבת למאמץ אנושי ואינטליגנציה.

הגדרת האוטומציה

בשימוש כללי, ניתן להגדיר אוטומציה כטכנולוגיה העוסקת בביצוע תהליך באמצעות פקודות מתוכנתות בשילוב בקרת משוב אוטומטית כדי להבטיח ביצוע נכון של ההוראות. המערכת המתקבלת, מסוגלת לפעול ללא התערבות אנושית. 

התפתחות הטכנולוגיה הזו נעשתה תלויה יותר ויותר בשימוש במחשבים ובטכנולוגיות הקשורות למחשבים. כתוצאה מכך, מערכות אוטומטיות הפכו להיות מתוחכמות ומורכבות יותר ויותר. 

מערכות מתקדמות מייצגות רמת יכולת וביצועים העולים בדרכים רבות על יכולותיהם של בני האדם לבצע את אותן פעילויות במהירות וביעילות מרבית.

רוצים ללמוד את הנושא לעומק, קראו את הסילבוס של קורס אוטומציה