כל מי שיש לו אתר אינטרנט יודע שלא ניתן להתקדם מעבר לתקרת הזכוכית, כל עוד האתר שלו בשפה העברית בלבד. אומנם נכון כי הישראלים אוהבים לרכוש מוצרים ושירותים שונים אונליין, אך תארו לעצמכם לאיזו דרגת הכנסה תוכלו להגיע, במידה ותנגישו את האתר שלכם לשפות נוספות. רוב בעלי העסקים מקפידים שהאתר שלהם יהיה בעברית ולפעמים גם באנגלית, אך כמעט אף אחד לא חושב על שפות נוספות שיכולות להגדיל בצורה משמעותית את ההכנסה. אומנם זה ברור ומובן מדוע רוב בעלי העסקים מעדיפים להשקיע באתר שיהיה בשפה שמובנת להם, אך כדאי לזכור כי לא כולם דוברי אנגלית, ולכן מומלץ בחום לשקול גם שפות נוספות במטרה להרחיק את תקרת הזכוכית של העסק שלכם.

>למדו מתי כדאי לפנות לשירותי תרגום מעברית לאנגלית

מדוע כדאי לתרגם את האתר שלכם לשפות נוספות מלבד אנגלית?

בעלי אתרים רבים גאים לספר שהאתר שלהם בינלאומי וכי יש להם לקוחות מכל רחבי העולם. אך למעשה, המציאות נראית קצת אחרת. האתר מותאם אומנם לדוברי אנגלית, אך חשוב לציין כי רק כ-30% מגולשי האינטרנט דוברי אנגלית. לכן אתרים מסוג זה מפספסים את כל ה- 70% הנותרים, שהיו כנראה שמחים לרכוש את המוצרים או השירותים השונים, אם הם רק היו נחשפים אליהם. לכן כדאי לשקול בחיוב לתרגם את האתר לשפות פופולאריות נוספות, במטרה לעלות את כמות המכירות. כמו כן, חשוב לציין כי תרגום אתרי אינטרנט לשפות נוספות, גורם ליתרון על פני מתחרים שמתמקדים אך ורק בקהל הישראלי או בקהל דוברי האנגלית. הרי אין צורך להשקיע בכתיבת תוכן חדש בשפה החדשה, אלא רק לתרגם את התוכן הקיים. כמו כן, התחרות על מילות מפתח פופולריות פוחת בשפות רבות, דבר שמהווה יתרון עצום. בנוסף, מדובר על הזדמנות פז ליצור שיתופי פעולה חדשים ולהיחשף לקהל יעד חדש ומעניין.

לסיכום, ישנן לא מעט סיבות למה כדאי לכם להשקיע בתרגום האתר שלכם לשפות נוספות מלבד אנגלית. חשוב לזכור כי אומנם אנחנו חיים במדינת ישראל ומתעסקים בחדשות המקומיות, אך רוב האנשים בעולם אינם דוברי עברית, או אפילו אנגלית. ולכן תרגום האתר יפתח את הדלת לקהל יעד חדש.