אנשים רבים מרכיבים משקפי מולטיפוקל שהם משקפיים רב מוקדיות. כלומר הן משרתות את הצורך של כל אדם לראייה מיטבית מרחוק וגם לראייה מיטבית מקרוב.

הצורך במשקפי מולטיפוקל

רובם של בעלי המשקפיים זקוקים להם עקב בעיות של קוצר ראיה. מקצתם סובלים גם מבעיה של ראייה לקויה מקרוב וסוג זה של משקפיים מאפשר להם ליהנות מראייה מצוינת הן למרחק הקצר והן למרחק הארוך ללא צורך בהחלפת משקפיים מעת לעת כפי שנהגו לעשות בעבר, דבר שהיה מסורבל ומאד לא נוח.

במשקפי מולטיפוקל קיימים שלושה טווחי ראייה, קרוב, טווח ביניים וטווח רחוק.

עיקר הצורך של כל אדם הוא בראייה לטווח הבינוני כמו בעת אכילה או בעת עבודה יום יומית על המחשב, או בניהול ענייניו באמצעות הטלפון הסלולרי.

בחלק התחתון של כל עדשה ממוקם הטווח הקרוב המיועד בעיקר לקריאה.

בחלק העליון של כל עדשה ממוקם הטווח הרחוק המיועד לראיית פרטים מרוחקים.

המעבר בין שני הטווחים הללו, הוא הדרגתי וללא הפרעות ולכן מרכז העדשה הוא טווח הביניים אשר בו משתמשים בדרך כלל במהלך היום.

משקפי מולטיפוקל – איך זה עובד?

כל אדם המרכיב משקפי מולטיפוקל משתמש באופציות השונות של העדשה. כאשר הוא זקוק לראייה מקרוב, הוא מבצע שימוש בחלק התחתון של העדשה וכאשר הוא זקוק לראייה של פרט רחוק, הוא משתמש בחלקה העליון של העדשה וכך הוא נהנה מכל העולמות.

בכל תעלה של עדשה זו קיימים שטחים מתים, המטרה ברכישת משקפיים היא לקנות עדשה איכותית אשר בה השטחים המתים הם מצומצמים ובעלי השפעה מינורית על הראייה כולה.

מי שרוכש משקפי מולטיפוקל בפעם הראשונה זקוק לתקופה של הסתגלות עקב העובדה שקיימים כמה מוקדים בעדשה והפרמטרים השונים כמו תכנון העדשה, מרכז האישון וגובה העדשה אמורים להיות מותאמים באופן מוחלט לעין. תהליך זה אורך בדרך כלל כמה ימים של הסתגלות הדרגתית. לאחר מכן הראייה היא נוחה ויעילה מאד.

לאחר פרק זמן מסוים, אם קונים בחנות אופטיקה משקפי מוליטפוקל חדשות, העיניים מסתגלות למצב החדש  במהירות.